Haberler

İzmir Ticaret Odasından " Süt Sığırcılığı İşletmelerinde Sürü Yönetimi" Kursu.

İzmir Ticaret Odası, Ticaret Odaları arasında bir ilk'e imza atarak, "Sertifikalı Sürü Yönetimi Kursu"  düzenledi.  Ticaret odasında 20 Mart 2014 tarihinde  tam gün bir eğitimle gerçekleştirilen kurs, çiftlik yöneticileri ve veteriner hekimler tarafından ilgiyle karşılandı. 

Toplantının açılışında Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım- Gıda Komisyonu Başkanı Cüneyt Güleç, 51 nolu Meslek Komitesi Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yılmaz birer konuşma yaptılar.

Kursta ilk sunumu Meclis Üyesi ve aynı zamanda Tarım -Gıda Komisyonu üyesi Tahir S.Yavuz yaptı.  Sunumda "Sütçü Çiftliklerde Sürü Yönetimi"ni anlatan Yavuz'un ardından, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Veteriner Hekimlerinden Ayşe Şener mevzuatla ilgili açıklamalarda bulundu.  Toplu öğle yemeğinin ardından ise Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Doç. Dr. Harun Kesenkaş "Çiğ Süt Kalitesi", Prof. Dr Ahmet Alçiçek "Karlılığı Etkileyen Faktörler" konu sunumlarını gerçekleştirdiler.

Son olarak kursiyerlere sertifikaları kursu verenler ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yılmaz tarafından tek tek verildi.  Ali Yılmaz;  İzmir Ticaret Odası  ve İzmir Ticaret Odası Eğitim-Sağlık Vakfı'nın bu tip eğitim programlarına devam edeceğini, sağımcı kursu, çiftlik idaresi gibi eğitimlerde Türkiye'ye  öncülük ederek, örnek olunacağını ifade etti.